Bu Blogda Ara

6 Mart 2010 Cumartesi

Aleister Crowley

Dünyanın en taşşaklı insanlarından olan Aleister Crowley şeytan tarafından ele geçirildiğini iddia eden satanizmin kurucularından biridir. Hepimizi kara kara düşündüren nasıl hatun kaldırırım sorusunu kendine sorarken (bazı kaynaklarda ibnenin önde gideni olduğu, Hristiyanlığın da ibneliğe hoş gözle bakmadığı için böyle bir yola girdiği söylenir) lan oğlum ben garip garip işler yapsam hayvan kurban etsem müritlerimi de cezalandırsam sonra da onlar bana yavşasa diye sayıklamaya başlamıştır. Tabii ki de siklenmedi kendisi. Okültizme merak sardıkça Golden Dawn gibi büyük cemiyetlere girdi. The Book of the Law'la beraber işin bokunu çıkarttığı iddia edildiği için cemiyetten atıldı. The Book of the Law Crowley'nin kendisine şeytan tarafından yazdırıldığını iddia ettiği kitaptır.(burdan ingilizcesini indirebilirsiniz)


Bu olaydan sonra müritleri inanılmaz derecede artıyor kendisinin. Çocukluğundan beri hayal ettiği, herkesin birbirini siktiği bir ortama sahip oluyor. Şu anda bile kedi kesen dalyarraklar olayın kökenini bilmeden, Crowley ustaya saygı duruşunda bulunmadan böyle mallıklar yapıyor.


Hakkındaki rivayetler inanılmaz derecede fazladır. Büyük ihtimalle çoğu götten uydurulmuştur(örneğin the book of the law'u Hitler'e gönderdiği ve kendisini dinine davet ettiği) ama bazılarının gerçek olma ihtimali bile insanı heyecanlandırıyor...


Benim bu adama saygı duyma sebebim, tarihte yaptıklarının sonuçlarına katlanmak zorunda olmayan, hiç bir zaman kahraman olmaya çalışmamış bir insan olması. Bir ergen bakışıyla adam çok kuuuuuuul yaaaa dediğimi düşünmeyin. Aleister Crowley tam bir orospu çocuğudur fakat kaliteli bir orospu çocuğudur. Severim sayarım. Sırf Jimmy Page'e, Ozzy Osbourne'a ilham vermesi yeter.

Not
Oğlunun adı Attaturk Crowley'dir. Hatta sözlükte Atatürk'e yazdığı bir şiir olduğu bile söyleniyordu fakat aynı şiiri aramalarım sonucunda bulamamamdan dolayı gerçek olmadığını kabul ediyorum.


Kendisi ile ilgili kaynaklar:
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=aleister+crowley
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Book_of_the_Law
http://tr.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley
http://hermetic.com/crowley/
http://en.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

Ozzy Osbourne'un Mr. Crowley parçası
http://www.youtube.com/watch?v=XSnj8X1zAZI

4 yorum:

 1. Gone are the ghosts and gods şiirin adı

  YanıtlaSil
 2. Gitti hayaletler ve tanrılar,
  Acının boğazlanmış tümörleri
  Düşüncenin örümcek ağları.
  Öldü namert inançlar;
  Gerçek, soylu eylemler bekler;
  Özgürler cesaret eder.

  İnsanlar, kendi duanız olun!
  Gücünüzü ve hırsınızı tüketmeyin
  budalaca dualarda!
  İyisi mi gelin kurnazca,
  düşmanın üstüne üstüne,
  Onlara kendilerini verin.

  Belirsiz inançlardan,
  sahte korkulardan ve işe yaramaz hayaletlerden arınmış,
  Utançtan ve suçluluktan arınmış,
  özüne hayran yüksel!
  Tek geçerli kurala göre yaşa:
  İstencini yap!

  Eski dostum ve öğrenci öğretmenim
  Mustafa Kemal Paşa Atatürk'ün;
  Tümgeneral John Charles'ın;
  Frederick Fuller'in
  ve oğlum Aleister Ataturk'ün
  anısına.

  Alaister Crowley, 1945, Oriflame

  YanıtlaSil